ehtmedic.cz

EHTT

(ZDRAVIAMY.CZ): BUDOUCNOST ZDRAVOTNICTVÍ JE V EHEALTH A TELEMEDICÍNĚ, ŘÍKÁ ONDŘEJ SVOBODA

Český podnikatel a vizionář v oblasti zdravotnictví Ondřej Svoboda je zakladatelem několika firem v oblasti telemedicíny a eHealth. Je přesvědčen o tom, že pacientům digitální propojení s lékaři a klinikami prospěje. Jednou ze strategií, jak zlepšit péči o pacienty, je podle něj používání domácích aplikací elektronického zdravotnictví.

Počet pacientů s jedním nebo více chronickými onemocněními celosvětově roste. To je potřeba podle Svobody efektivně řešit.

Služby elektronického zdravotnictví podporují pacienty, aby ve spolupráci se zdravotnickými profesionály převzali v péči o svoji tělesnou schránku aktivnější roli. Monitorovací zařízení, která nabízí společnost Ondřeje Svobody Dr. Digital, umožňují rozšířený přístup k datům pacientů prostřednictvím vzdáleného sdílení informací.

V reálném čase změří teplotu, tlak, spirometrii, oxymetrii, EKG, cukr, váhu nebo BMI, a to vše na dálku z pohodlí domova. Technologie má významný dopad na zdravotní péči, zejména na zefektivnění nákladů a dostupnosti.

Její přínos spočívá i v podpoře kvalitnější diagnostiky, léčby a v neposlední řadě zlepšení kvality života lidí.

V posledních letech projevují fyzioterapeutická a rehabilitační oddělení zájem o rehabilitační software, který pomáhá pacientům cvičit. Jeden takový nabízí i Ondřej Svoboda. Jmenuje se Mira Rehab a formou počítačové hry umožňuje pomocí motion senzorů cvičit z pohodlí domova, lůžkových oddělení, nebo domovů důchodců.

 

Mira Rehab – Best Social Enterprise – Global Startup Awards 2016 – YouTube

MIRA – The benefits of exergames for older people – YouTube

 

Umělá inteligence, big data, virtuální realita to jsou jen některé z posledních trendů ve zdravotnictví. Software Arterys je platforma pro umělou inteligenci, která umožňuje lékařům provádět rychlejší a přesnější diagnostická rozhodnutí.

Umí popisovat snímky z vyšetření a zobrazit je ve 3D vizualizaci. Pracuje v cloudovém prostředí, kde má přístup k datům a umí provádět komplexní analýzy. Prostřednictvím algoritmů rozpoznává zdravotní problémy během sekund nebo minut.

Vize Arterys – YouTube

Pandemie Covidu podle Svobody výrazně urychlila rozvoj eHealth projektů, stejně jako všech digitálních nástrojů. Zároveň také odhalila riziko roztříštěnosti a zdůraznila potřebu sjednotit všechny zúčastněné na vývoji společné strategie. „V převážné většině jsou lékaři a zdravotníci moderním řešením otevřeni,“ říká v rozhovoru Svoboda.

 

Zdrojwww.zdraviamy.cz

Copyright © All Rights Reserved.